Fiorentina barazim të artë 1-1 kundër Brugge, italianët janë finalistët e parë të Conference League

Fiorentina barazim të artë 1-1 kundër Brugge, italianët janë finalistët e parë të Conference League

Club Brugge dhe Fiorentina barazuan 1-1 në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Conference League. Falë fitores 3-2 në Itali, Fiorentina është finalistja e parë e CL për këtë sezon, teksa mbrëmjen e 29 majit do jetë në stadiumin “Shën Sofia” të Athinës, aty ku do diskutohet trofeu.

Ndeshja në ‘Jan Breydel’ të Brugge pa vendasit më kërkues dhe në minutën e 20-të shënuan me Vanaken. Pjese e parë u mbyll me këto shifra, teksa Fiore goditi tre herë shtyllën.

Duhej minuta e 85 që Beltran të kthente në gol një penallti për të ‘shembur kështjellën’ e vendasve. Kështu Fiorentina për vitin e dytë radhazi është në finalen e Conference League.

Të enjte në orën 21:00 luhet Olympiacos - Aston Villa, me ndeshjen e parë që është fituar 4-2 nga skuadra greke.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Po shikonte Spanjë-Itali, grabitësit hyjnë dhe vjedhin shtëpinë e Roberto Baggio, ish futbollisti u ça në kokë gjatë përpleshjes me ta

Po shikonte Spanjë-Itali, grabitësit hyjnë dhe vjedhin shtëpinë e Roberto Baggio, ish futbollisti u ça në kokë gjatë përpleshjes me ta