Fiorentina ndez dritën jeshile, Juventus një hap larg Frederico Chiesa-s

Në Itali ‘Sportmediaset’ shkruan se presidenti i Fiorentinës ka dhënë dritën jeshile Juventusit për shitjen e kapitenit Frederico Chiesa. 22-vjeçari është objektivi parësor i bardhezinjve, pasi me shumë mundësi Douglas Costa do të largohet.

Në këto kushte duket se është moment i duhur për të lëvizur, por për futbollistin kërkohen jo më pak se 60 mln euro. Me shumë mundësi Juventus ashtu si në rastin e Morata-s do pagujë 10 mln euro për ta huazuar dhe pjesën tjetër do t’a shlyejë për dy vite.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se partitë e reja do arrijnë të fitojnë mandate deputeti në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Masakra në Nicë reagon presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli: Jam i tronditur!