Fiorentina në finalen e Conference League, sfidohet nga anglezët e West Ham

Fiorentina në finalen e Conference League, sfidohet nga anglezët e West Ham

Festa e Fiorentinës

Fiorentina dhe West Ham do diskutojnë trofeun e Conference League në finalen e 7 qershorit në Pragë. Italianët kaluan pas shtesës Baselin, ndërsa anglezët fituan 0-1 me AZ Alkmaar në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale.

Në "Shën Jakob" në Zvicër, Basel dhe Fiorentina e mbyllën 1-2 ndeshjen në 90 minuta, me përballjen që shkoi në shtesë pasi edhe gjysmëfinalja e parë ishte mbyllur me të njëjtat shifra. Do duhej goli i Barak në minutën 120+10 për t'i dhënë biletën italianëve në një finale europaine.

Në "AFAS Stadium" në Holandë, West Ham fitoi 0-1 në transfertë me AZ Alkmaar, teksa me rezultatin e përgjithshëm 1-3 pas dy gjysmëfinaleve, shkon në Pragë për të kërkuar trofeun. Goli i Fornals në minutën 90+4 vendosi duelin, teksa finalja italo-angleze pritet e luftuar në fushë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • OMG: 19/05/2023 10:30

    E pse jo West Ham ne finale, sfidohet nga Italianet e Fiorentines? Nuk e kuptoj pse i trajtoni ekipet Italiane sikur te jene Shqiptare? Hajde nje-anesi hajde!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas