Firmoset marrëveshja, Vllaznia bashkëpunon me klubin e Superligës turke

Firmoset marrëveshja, Vllaznia bashkëpunon me klubin e Superligës turke

Vllaznia bashkëpunon me Antalyaspor

Klubi i futbollit Vllaznia bën me dije se ka gjetur akordin dhe ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me klubin e Superligës turke, Antalyaspor. Të dyja klubet do bashkëveprojnë në drejtim të Akademisë dhe zbulimit të talenteve të reja.

Veç tyre, klubet do bashkëpunojnë edhe për trajnimin e trajnerëve dhe përgatitjet e përbashkëta.

"Klubi i Futbollit Vllaznia njofton se ka arritur të nënshkruajë një marrëveshje bashkëpunimi për pesë vitet e ardhshme me Klubin shumsportesh turk Antalyaspor A.S. Qëllimi i kësaj marrëveshje është strukturimi dhe organizimi i Akademisë se Futbollit Vllaznia, duke përcaktuar filozofinë dhe modelin e lojës, organizimin e kurseve të trajnimit për trajnerët e akademisë, zhvillimin e trajnimeve të përbashkëta dhe të fazës përgatitore në mjediset e Antalyaspor A.S, organizimin e turneve dhe ndeshjeve ndërmjet ekipeve të akademisë dhe ekipit të parë", tregojnë shkodranët.

Të dyja klubet do krijojnë grupe të përbashkëta skautimi, për të gjetur elementët e duhur për ekipin A.

"Një komponent shumë i rëndësishëm dhe thelbësor i kësaj marrëveshje do të jetë asistenca në përzgjedhjen e lojtarëve për ekipin e parë me fokus kryesor talentet e reja brenda dhe jashtë vendit, duke krijuar grupe të përbashkëta skautimi për formimin e përbashkët të lojtarëve të KF Vllaznia dhe Antalyaspor AS nëpërmjet huazimeve të ndërsjella, duke synuar transferimin e lojtarëve në liga të tjera me të forta me përfitim të përbashkët për klubet dhe lojtarët që janë pjesë e KF Vllaznia dhe Antalyasport AS", njofton Vllaznia.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

EMRI/ I vuri zjarrin një makine, policia hipi me autoshkallë nga dritarja për të kapur autorin 30-vjeçar në Korçë

EMRI/ I vuri zjarrin një makine, policia hipi me autoshkallë nga dritarja për të kapur autorin 30-vjeçar në Korçë