Fitore në shtëpi për të tretin vit me rradhë, Vertsappen për rekorde! Arratiset në ‘Formula 1’

Fitore në shtëpi për të tretin vit me rradhë, Vertsappen për rekorde! Arratiset në ‘Formula 1’

Piloti Max Verstappen

Për të tretin sezon me rradhë Max Verstappen ka fituar Çmimin e Madh të shtëpisë së tij në Holandë. Piloti i Red Bull ia doli në një pistë të mbuluar nga uji për shkak të shiut të rrëmbyeshëm, që shkaktoi edhe disa aksidente, duke detyruar makinën e sigurisë të qëndronte për një kohë të gjatë.

Kjo ishte fitorja e 11 për këtë sezon e holandezit dhe e nënta rradhazi, duke barazuar rekordin që mbahet nga Sebastian Vettel. Në vendin e dytë u rendit Fernando Alonso me Aston Martin, ndërsa në podium u ngjit edhe Pierre gasly. Vetëm vendi i pestë për pilotin e Ferrarit Carlos Sainz, ndërsa Charls LeClerc nuk e mbylli dot garën për shkak të problemeve të shumta me makinën si pasojë e një aksidenti, por edhe penaliteti.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Vllaznia fiton pas nëntë vitesh në 'Niko Dovana', Teuta 'zhytet' në fundin e renditjes! 0-1 në Durrës

VIDEO/ Vllaznia fiton pas nëntë vitesh në 'Niko Dovana', Teuta 'zhytet' në fundin e renditjes! 0-1 në Durrës