Fitorja e PS,Merkel-Ramës:Urime
të merituara, pres të takohemi!

Fitorja e PS,Merkel-Ramës:Urime<br />të merituara, pres të takohemi!
Urimi i parë për Edi Ramën pas fitores së zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit, vjen nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. 

Përmes një mesazhi drejtuar kreut të qeverisë shqiptare, kancelarja gjermane e uron atë për fitoren e PS. 

"Urime të merituara. Pres të takohemi për pak ditë", shkruan Merkel duke iu referuar punimeve të samitit të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor në Trieste, Itali, më 12 korrik.

Rama dhe Merkel takohen në Trieste
Kryeministri Edi Rama dhe kancelarja Angela Merkel pritet të takohen gjatë punimeve të samitit të BE-së, me vendet e Ballkanit Perëndimor në Trieste, Itali, në 12 korrik.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri