Fitorja i dërgon në krye, Qatip Osmani: Kukësi është kundërshtar serioz

Fitorja i dërgon në krye, Qatip Osmani: Kukësi është kundërshtar serioz

Qatip Osmani, trajner i Vllaznisë

Kukësi dhe Vllaznia luajnë të diel në orën 14:00 për raundin e 28-të në Superligë. Para medieve ka dalë Qatip Osmani, trajneri i Vllaznisë. Shkodranët në rast të tri pikëve do merrnin kryesimin e renditjes. Për Osmanin ndeshja kundër verilindorëve nuk do jetë e lehtë, paçka pozitave të Kukësit.

"Çdo ndeshje për ne është e rëndësishme. Është e vërtetë që Kukësi është në luftë për mbijetesë, por nuk duhet të ndikohemi nga ky fakt, pasi në ndeshjet e fundit Kukësi ka treguar cilësi, ka fituar kundër ekipeve kualitative, kështu që ne jemi përgatitur për një kundërshtar serioz dhe jemi të gatshëm për të dhënë maksimumin në këtë ndeshje.

Sigurisht që presim lojë të vështirë, pasi vetvetiu lufta për mbijetesë bën të vetën. Nëse marrim parasysh edhe ndeshjet e mëparshme, Kukësi nuk ka qenë indiferent ndaj kundërshtarëve” u shpreh trajneri Osmani.

Vllaznia me 49 pikë mban vendin e dytë, dy pikë më pak se Egnatia e vendit të parë. Kukësi me 22 pikë qëndron në pozitën e fundit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit

Mitsotakis vijon turin e takimeve për zgjedhjet europarlamentare, në Artë shoqërohet nga djali i Fredi Belerit