Flakët në Elbasan, Meta: Nuk ka asnjë masë, lini pushimet dhe shuani zjarret

Flakët në Elbasan, Meta: Nuk ka asnjë masë, lini pushimet dhe shuani zjarret

1659904541_298089366609523993876173716334232648579228n.jpg

‘Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret’. Ky është apeli i kryetarit të Partisë së Lirisë, Ilir Meta, për autoritetet teksa shpreh shqetësimin për zjarrin në Elbasan ku sipas tij po digjet kurora e gjelbërt e qytetit.

“Kurora e gjelbërt e Elbasanit, pasuri publike natyrore, vazhdon për orë të tëra të shkrumbohet nga zjarri, papërgjegjshmëria dhe indiferenca shtetërore. Megjithë alarmet e ngritura asnjë ndërhyrje efektive dhe asnjë masë. Ndërprisni pushimet, ngrihuni në këmbë dhe shuani zjarret”, ka shkruar Meta në Facebook. 

 


Lajmi kryesor:

Zjarr i fuqishëm në Bukëmirë të Mirditës, ndërhyn helikopteri! Rrezikohen banesat edhe në Fushë-Krujë, disa vatra zjarri! Në Elbasan në flaka kurora e ullishtës


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

SHBA arsyeton veton ndaj Rezolutës së OKB-së për armëpushim në Gazë

SHBA arsyeton veton ndaj Rezolutës së OKB-së për armëpushim në Gazë