Flamur Noka: I vetmi njeri në Shqipëri që ka ndihmuar në luftën kundër krimit është një kriminel, Nuredin Dumani

 

Gjatë fjalës së tij në Parlament, deputeti i Rithemelimit Flamur Noka tha se akti normativ për vendosjen e flamurit Kombëtar krah atij të BE-së ka mbështetjen e të gjithëve, por megjithatë, qeveria po e bën për “show” pasi përtej gjesteve të tilla sipas Nokës e kanë bllokuar rrugën drejt unionit, me “injorimin” e procesit të Berlinit dhe nismën Ballkani i Hapur.

“Ky akt normativ ka mbështetjen e çdo deputeti sepse ka të bëjë me vendosjen e Flamurit Kombëtar krahas atij të BE-së. PD e ka pasur aspiratë të kahershme këtë. Ai flamur, po të mos ishte politika e Edi Ramës, do të ishte vendosur aty në vitin 2012. E keni zvarritur 10 vjet. Edhe tani, pavarësisht se BE u tregua zemërgjerë për shkak të luftës në Ukrainë, kryeministri e qeveria s’po bën asnjë hap për në BE. Bëni ceremonira e show. Procesi i Berlinit është hedhur në kosh gjatë qëndrimit tuaj në pushtet, keni për padron Vuçiçin, e shërbeni nismës së Ballkanit të Hapur për ta kthyer Shqipërinë në një vend të shtatë të Ish-Jugosllavisë, ju po bëni gjithçka për ta përdhosur flamurin dhe për të penguar rrugën për në BE. Kryeministri Rama i dorëzuar, dje pranoi haptazi që shteti është i mposhtur nga krimi i organizuar, por në fakt as ka luftuar me krimin e organizuar”, u shpreh Noka.

Noka tha se Shqipëria, pavarësisht propagandës së Ramës është në “ditën e saj më të zezë”, dhe se shteti shqiptar nuk lufton me kriminelët por iu bëhet palë.

“Ju po tregoni që nuk keni asnjë ambicie apo dëshirë për të shkuar drejt BE-së, kryeministri juaj, mjeshtër i show-t, për të përdorur çdo gjë në funksion të propagandës kur Shqipëria është në ditën më të zezë të saj. Fajtor është Edi Rama, qeveria e tij dhe ky Parlament që është shndërruar në një noter i të gjitha akteve kriminale që ka sjellë Rama dhe qeveria e tij në këtë vend.  I vetmi njeri në Shqipëri që ka ndihmuar në luftën kundër krimit është një kriminel, Nuredin Dumani, i cili po të mos ndjente rrezikun e jetës së vet, zbulueshmëria e krimeve të rënda në vend dot ët ishte zero, sepse kjo është agjendë: të hanë kokat me njëri-tjetrin. Policia nuk mund të luftojë ortakët e kryeministrit, nuk mund të zbatojë ligjin përballë atyre që janë më të fuqishëm se ajo”, tha Noka.


Lajmi kryesor:

Kuvend/ Miratohen ndryshimet në buxhetin 2022 për paketën e dytë të rezistencës sociale! PS: Mbrojtje për qytetarët! Opozita: E pamjaftueshme


D.GJ/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Britania: Rusia ka filluar sërish sulmin me dronë të prodhuar nga Irani

Britania: Rusia ka filluar sërish sulmin me dronë të prodhuar nga Irani