Flamurtari mposht Lushnjën
dhe konsolidon vendin e dytë

Flamurtari mposht Lushnjën<br />dhe konsolidon vendin e dytë<br>
Atë që nuk e kanë bërë sulmuesit e Flamurtarit, e ka bërë mbrojtësi shtatlartë Ditmar Bicaj, që ka shënuar golin e parë për Flamurtarin në minutën e 65-të, në suksesin 2-0 në Vlorë ndaj Lushnjës. Një fitore e vuajtur për Flamurtarin, por që “blindon” vendin e dytë, ndërsa për vendin e parë as që bëhet fjalë.

Golin e dytë e ka shënuar sulmuesi brazilian Danilo Alves, që ka hyrë në pjesën e dytë. Pikërisht në momentet kur Lushnja po kërkonte golin e barazimit, është ndëshkuar nga goli i dytë në minutën e 91-të. Më pas nuk ka pasur më kohë dhe Flamurtari ka marrë tri pikë.