Florida, arrestohet një grua për vrasjen e njerkës dhe vajzës së saj

Një grua 28-vjeçare që jetonte në shtëpinë e prindërve vrau njerkën dhe vajzën e saj 8-vjeçare pas mesnatës së të hënës.

Policia u shpreh se Alyssa Marie Torres ka qëlluar dhe vrarë Felix Rivera, 54 vjeçe dhe vajzën e saj në apartamentin e Waterleaf Townhomes. Torres gjithashtu sulmoi nënën e saj Marisol Rivera, 53 vjeçe, e cili pësoi plagë që nuk ishin kërcënuese për jetën, tha policia.

Torres më pas u largua nga vendi i ngjarjes, ku u gjet dhe u arrestua në Fort Pierce rreth orës 10:30.

Torres kishte jetuar në atë rezidencë për disa muaj, tha  shefi i policies Terry Henkel. Ai tha se kishte pasur disa shqetësime në lidhje me anëtarët e familjes.

 

A.AG/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD