Flutura Açka e revoltuar: Doktor, mblidhi zagarët

Flutura Açka e revoltuar: Doktor, mblidhi zagarët

Flutura Açka, deputete e Partisë Demokratike, ishte një prej ligjvënësve demokratë që mori pjesë në votimin e buxhetit për vitin e ardhshëm, duke dhënë votën e saj kundër.

Pjesëmarrja e saj dhe e disa deputetëve të tjerë në votim është kritikuar nga mbështetësit e Sali Berishës, mes tyre edhe nga dhëndri Jamarbër Malltezi i cili është në ‘arrest shtëpie’ për korrupsion, duke i akuzuar ata si 'palaço' se morën pjesë vetëm për të plotësuar kuorumin.

Për këtë, deputetja Açka ka mbajtur një qëndrim të ashpër, duke argumentuar se “këtë qeveri të korruptuar nuk e voton me heshtje, as me kinse, por me karton të kuq”.

"Doktor, mblidhi zagarët! Unë votoj siç më dikton ndërgjegjja ime dhe siç ma ndien sentimenti politik, të cilin, veç Zotit, nuk ka kush fuqi ta urdhërojë.

Ky shqetësim i madh që ju paska zënë, më thotë se kam vepruar drejt. Unë jam deputete, jo çamarroke e Parlamentit shqiptar. Kam fjalën dhe votën për sjelljen time politike.

Unë nuk e votoj këtë qeveri të korruptuar deri në palcë, as me heshtje, as me kinse, por me karton të kuq”, shkruan Açka në rrjetet sociale.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Linda: 07/12/2023 20:41

    Perdorimi i ngjyres se kuqe ndalon makinat ne kohen e duhur,nxjerr lojtarin ne faull gjate ndeshjes dhe pelqimin ose kundershtimin e ligjit ne parlamment ,ngjyra e kuqe eshte nje kultur per tu respektuar!Zonja Acka nuk ju mbeshtes shume here po ju jeni e vetmja politikane qe nuk keni prekur as dhe nje lek nga pasuria e popullit! Sot i treguat vendit langove te Berishes me dy fjale me shume guxim dhe forc u treguat vendin! Te kembengulni me arsyetimet dhe bindjet tuaja me durim per te miren e vendit dhe popullit!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku