Forcohet leku, bie euroja dhe dollari! Me sa këmbehen sot monedhat e huaja

Forcohet leku, bie euroja dhe dollari! Me sa këmbehen sot monedhat e huaja

Foto ilustruese

Valutat kryesore euroja dhe dollari amerikan, u nënçmuan në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Në tregun e këmbimit valutor vendas, euroja këmbehet me 100. 81 lekë ose 0.02 lekë më pak, kurse monedha e gjelbër amerikane zbriti me 0.35 lekë dhe këmbehet me 93.99 lekë.

Paundi britanik u ngjit me 0.42 lekë, duke prekur nivelin 117.68 lekë.

Ndërsa franga zvicerane këmbehet me 103.01 lekë, ose 0.21 lekë më pak se ditën e mërkurë.

Monedha KryesoreLekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar AmerikanUSD93.99-0.35 
EuroEUR100.81-0.02 
Poundi BritanikGBP117.68+0.42 
Franga ZviceraneCHF103.01-0.21 
Jeni Japonez (100)JPY60.39-0.51 
Dollari AustralianAUD61.33-0.03 
Dollari KanadezCAD68.74-0.23 
Korona SuedezeSEK8.66-0.02 
Korona NorvegjezeNOK8.58-0.04 
Korona DanezeDKK13.520.00 
SDRSDR125.58-0.47 
Ari(OZ 1)XAU218507.01+197.65 
Argjend(OZ 1)XAG2572.76+17.15 
Juani Kinez (onshore)CNY12.97-0.05 
Juani Kinez (offshore)CNH12.94-0.04 
Lira TurkeTRY2.910.00

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Pogradec/ ‘Crazy Brothers’, aktori Gent Hazizi sjell Standup Komedi: Luftë disa fenomeneve degraduese

Pogradec/ ‘Crazy Brothers’, aktori Gent Hazizi sjell Standup Komedi: Luftë disa fenomeneve degraduese