FORMACIONET/ Vllaznia e pret Tiranën me kuaj dhe festë, titullarët e 'Klasikes' së futbollit shqiptar

FORMACIONET/ Vllaznia e pret Tiranën me kuaj dhe festë, titullarët e 'Klasikes' së futbollit shqiptar

Mbërritja e lojtarëve në stadium

Superliga shqiptare e futbollit luan sot dy ndeshjet e radhës për raundin e 26-të. Në 17:00 në "Loro Boriçi" të Shkodrës vendasit e Vllaznisë ndeshen me Tiranën në "Klasiken" e futbollit shqiptar.

Tanimë skuadrat janë në stadium dhe impianti ka filluar të mbushet me tifozët, një ndeshje kjo që shpesh herë ka krijuar edhe trazira mes tifozëve. Në klubin shkodran një event i tillë është paraprirë me një festë, teksa ekipi i Vllaznisë është shoqëruar me kuaj në stadium.

Me qëllimin për të ringjallur sportin e hipizmit, në Shkodër kanë një ide origjinale për promovimin. Përpara ndeshjes, trajnerët Qatip Osmani dhe Erbim Fagu kanë publikuar edhe formacionet, ndërsa në stadium vijoi festa me disa këngëtarë.

Veç Vllaznia - Tirana, në Durrës luhet një sfidë tjetër derbi, ajo mes Teutës dhe Erzenit.

Formacionet e Vllaznia - Tirana:

Vllaznia: Mehidri, Smajli, Juriç, Stojanoviç, Hakaj, Krymi, Alivoda, Boshnjaku, Mala, Gruda, Balaj Trajner: Qatip Osmani

Tirana: Kozi, Lulaj, Hoxhallari, Mici, Haxhiu, Jonuzi, Deliu, Përgjoni, Lushkja, Latifi, Abazaj Trajner: Erbim Fagu

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin