Formacionet zyrtare/ Reja rikthen gardën e vjetër, në fushë me tre sulmues

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka zgjedhur të kthejë ‘gardën e vjetër’ për ndeshjen deçizive në Ligën e Kombeve kundër Kazakistanit që starton në orën 18:00.

Tekniku italian ka ndryshuar paksa në formacion, pasi nga 3-5-2 ka kaluar në 3-4-1-2 ku sigurisht në mungesë të Strakoshës do të jetë kapiteni Etrit Berisha. Në mbrojtje, ndryshe nga ndeshja me Kosovën do të luajnë Veseli, Ismajli dhe Berat Gjimshiti.

Nga krahët do të jenë Elseid Hysaj dhe Ledian Memushaj, ndërsa sulmi i përbërë nga Rei Manaj dhe Myrto Uzuni do të mbështet nga Sokol Cikalleshi.


Lajmi kryesor:

Shqipëria bind me Kazakistanin! Kuqezinjtë fitojnë 3-1 në 'Air Albania'...sytë nga Bjellorusia


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë