Formacioni/ Ndryshime në momentet e fundit, Sylvinho i beson Armando Brojës nga minuta e parë

Formacioni/ Ndryshime në momentet e fundit, Sylvinho i beson Armando Brojës nga minuta e parë

Kombëtarja në stërvitje

Nesër (e premte) duke nisur nga ora 20:45 në "Ennio Tardini" të Parmës në Itali, kombëtarja shqiptare e futbollit do përballet në miqësore kundër Kilit.

Trajneri Sylvinho duket se ka ndryshuar mendje në seancën e fundit stërvitore në tokën italiane këtë mbrëmje dhe pritet që t'i besojë Armando Brojës një fanellë titullari.

Pjesa tjetër e ekipit do jetë e njëjtë me ato të kualifikueseve, teksa shihet Mihaj në mbrojtje krah Gjimshitit.

Me skemën 1-4-2-3-1, Sylvinho tregon se për të nuk ka duele miqësore. Pritet që në Parma të ketë më shumë se 16 mijë tifozë, ndërsa trajneri do u japë minutave edhe elementëve që ka në stol.

Formacioni i mundshëm:

Shqipëria: Strakosha; Hysaj, Mihaj, Gjimshiti, Mitaj; Asllani, Ramadani; Bajrami, Asani, Seferi, Broja Trajner: Sylvinho

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Skandali te Onkologjiku, Prokuroria e Tiranës shpall mos kompetencë, ia kalon dosjen SPAK-ut

Skandali te Onkologjiku, Prokuroria e Tiranës shpall mos kompetencë, ia kalon dosjen SPAK-ut