POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Formula 1/ Aksidenti i frikshëm i Ericsson në Çmimin e Madh të Monzës

Aksidenti i Ericsson në Monza

Piloti i Formula 1, Marcus Ericsson, ka pësuar një aksident të frikshëm gjatë provave të lira për Çmimin e Madh të Monzës.

Suedezi është përplasur me muret rrethues të pistës por fatmirësisht pa pësuar asnjë dëm.

Menjeherë pas aksidentit, 27-vjeçari doli nga makina e tij dhe iu drejtua seksionit të kompanisë, pas një kontrolli mjekësor nga scuteria “Sauber”u dha përgjigja pozitive mbi shëndetin e tij.

Ndërkohë që më i shpejti gjatë provave të lira ishte gjermani Sebastian Vettel i Ferrarit.

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento