Formula 1/ Max Verstappen garë brilante në Amerikë, Ferrari nuk ngre kokë

Formula 1/ Max Verstappen garë brilante në Amerikë, Ferrari nuk ngre kokë

Max Verstappen duke festuar fitoren

Kampioni i botës Max Verstappen ka bërë një garë mbreslënëse në Amerikë duke fituar Çmimin e Madh të kësaj jave edhe pse u nis nga vendi i nëntë. Holandezi, i cili arriti i pari në finish, la pas shokun e skuadrës Sergio Perez, i cili u nis i pari të dielën.

Për pilotin e Red Bull Verstappen kjo është hera e tretë që arrin të fitojë Çmimin e Madh këtë sezon, ndërsa në podium u ngjit dhe Fernando Alonso, i cili garon për Aston Martin. Sakaq zhgënjen edhe njëherë Ferrari me Carlos Sainz të pestin dhe Leclerc të shtatin.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi i 24 shtatorit në Veri të Kosovës, me ndrojtje dhe shpresë drejt normalitetit në Banjskë! Banorët: Presim të mbretërojë mirëkuptimi

Sulmi i 24 shtatorit në Veri të Kosovës, me ndrojtje dhe shpresë drejt normalitetit në Banjskë! Banorët: Presim të mbretërojë mirëkuptimi