Formula 1/ Red Bull dominon në Bahrein, Max Verstappen siguron 'pole position' e parë të sezonit

Formula 1/ Red Bull dominon në Bahrein, Max Verstappen siguron 'pole position' e parë të sezonit

Max Verstappen në provat e sotme zyrtare

Max Verstappen i Red Bull siguroi pole position për provat zyrtare të Çmimit të Madh të Bahreinit këtë të shtunë për Formula 1. Piloti holandez ishte më i shpejti në pistë, duke bërë xhiron më të mirë me 1:29.708 dhe kështu merr epërsinë nesër në garë.

Sergio Pérez (Red Bull) dhe Charles Leclerc (Ferrari) mbyllën podiumin dhe ndajnë respektivisht pozitën e 2-të dhe të 3-të. Sargeant, Gasly, Magnussen, Piastri dhe De Vries u larguan në seksionin e parë, ndërsa Norris, Bottas, Zhou, Tsunoda dhe Albon u larguan nga pista në seksionin e dytë. Gara e Bahreinit zhvillohet nesër në orën 15:00 dhe është gara e parë për sezonin e ri të Formula 1.

Renditja e pilotëve për garën:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Meta pas SPAK-ut: Pantallonat nuk m'i heqin dot! Vetë mund t'i heqin se janë modern, janë për prindin 1 dhe prindin 2

Meta pas SPAK-ut: Pantallonat nuk m'i heqin dot! Vetë mund t'i heqin se janë modern, janë për prindin 1 dhe prindin 2