Formula1/ Verstappen ‘princ’ në Monaco

Formula1/ Verstappen ‘princ’ në Monaco

Max Verstappen i Red Bull fitoi mes shiut dhe festoi fitoren e dytë në Monaco. Kampioni i botës përfitoi nga pole position që mori në teste dhe fitoi sërish në Monaco, duke lënë pas Aston Martinin e Fernando Alonso-s! Grand Prix historik për Ocon që u ngjit në podium për herë të parë me Alpine.

Verstappen është piloti lider në historinë e Red Bull-it pasi tani ka më shumë fitore në Formula 1 me makinën e tij, duke arritur në 39.

Gara filloi me ritëm, teksa të dhjetë pilotët që e nisën të parët mbajtën pozicionet e tyre në gjithë garën qytetase të Principatës.

Tabela e renditjeve

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)