VIDEO/ Forumi Ndërkombëtar i Turizmit do mbahet në Tiranë! Përfaqësuesja Shqiptare në Berlin: Kemi shumë punë, kam frikë! Rama: Ne për këtë ditë kemi punuar

BERLIN- Këtë vit do të mbahet Forumi Ndërkombëtar i Turizmit. Lajmi është bërë me dije nga vetë kryeministri EdI Rama, gjatë vizitës së tij në Berlin, ku ndau pamje nga Panairi më i madh i Turizmit në botë.

Ky event do të mbahet ne Tiranë në muajin prill. Kreu i qeverisë tha se kjo vjen si një bashkëpunim i ministrisë sonë të Turizmit e Mjedisit me Organizatën Botërore të Turizmit, bisedë që është zhvilluar gjatë vizitës së kreut të qeverisë shqiptare në Berlin.

Shqipëria në ITB Berlin, Panairi më i madh i Turizmit në botë, ku më në fund përfaqësohemi denjësisht jo thjesht me natyrën e bukur po me një ofertë serioze turistike, falë punës këmbëngulëse vit pas viti, ndryshimit të imazhit të zymtë të Shqipërisë së deri disa viteve më parë, investimeve publike e private, si edhe një armate të dinamike operatorësh turistikë
Pason në prill Forumi Ndërkombëtar i Turizmit në Tiranë, një bashkëpunim i ministrisë sonë të Turizmit e Mjedisit me Organizatën Botërore të Turizmit, për të cilin biseduam në Berlin edhe me Sekretarin e Përgjithshëm”, shkruan Rama.

Nga ana tjetër, një prej përfaqësuesve në stendën shqiptare në Berlin, tregon se ka pasur shumë kërshëri për Shqipërinë, teksa Rama nuk kurseu batutat.

Përfaqësuesja e Shqipërisë: Është uri e frikshme, unë e kam frikë gjithë këtë dallgë. Ishalla ia dalim mbanë

Kryeministri Edi Rama: Për ça e ke frikë? Ne për këtë ditë kemi punuar, ti ke frikë

Rama sot ndodhet në Belin për këtë panair, e ndërsa më herët ka zhvilluar një takim “kokë më kokë” me kancelarin gjerman, Olaf Sholz, ku u vendos se Samiti i Procesit të Berlinit në 16 tetor.

 

 

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Deni: 08/03/2023 07:47

    Kjo eshte Shqiperia qe duam bravoo

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve