FOTO/ E keni parë lulishten më të re në Tiranë? Ajo ndodhet pas ish-Ekspozitës

TIRANE- Një tjetër hapësirë e gjelbër i është shtuar kryeqytetit. Punonjësit e ndërmarrjeve të Bashkisë së Tiranës po punojnë intensivisht për t'i ofruar banorëve të zonës së ish-Ekspozitës një ambient komod për të kaluar disa orë qetësie në gjelbërim. 

Tashmë stolat prej druri, lulet dhe pemët e mbjella aty, kanë krijuar një hapësirë të re ku familjarët mund të shijojnë një pasdite të këndshme. 

Qëllimi kryesor i Bashkisë së Tiranës është shtimi dhe rikualifikimi i hapësirave të gjelbra në çdo cep të kryeqytetit, në mënyrë që banorët të ndihen sa më komodë në lagjet e tyre, pa pasur nevojë të bëjnë distanca të largëta.

 • Sondazhi i ditës:

  A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento

Komente

 • erald: 29/10/2019 13:52

  Hapesire e gjelber 10 m². As per 2 qente e lagjes nuk ka vend.

  Përgjigju
 • Turp: 28/10/2019 16:53

  O Lali Mashtruesi...,per cdo 100 pallate..dhe 1000 kioska...ben sikur ve nga 1 Peme e 1 Stol...Sharlatan!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Bie' edhe Bulqiza, infektohet pjesëtari i stafit, mbyllet njësia shëndetësore