(FOTO) Garda Kombëtare e SHBA-së ‘pushton’ Kapitolin! Frikë nga përplasjet, ndërkohë që po votohet për inkriminimin e Trump

Anëtaret e Gardës Kombëtare të SHBA-së në Kapitol

Nga frika se mund të ketë përsëri përplasje të ngjashme si ato të javës së kaluar në SHBA, një pjesë e Gardës Kombëtare “kanë pushtuar” Kapitolin, ndërkohë që Dhoma e Përfaqësuesve ka nisur diskutime lidhur me kërkesën për inkriminim të Donald Trump.

Nëse votimi do të konfirmohej do të ishte hera e parë në historinë amerikane që ndaj një presidenti ngrihen dy herë akuza për shkarkim gjatë mandatit të tij.

Këto janë një pjesë e fotove të cilat shfaqin situatën aktuale të brëndshme nga Kapitoli.

Disa prej tyre janë fotografuar me armë në dorë ndërsa të tjerët të shtrirë duke pushuar në dysheme.

 


Lajmi kryesor:

‘Nxitës i kryengritjes në kongres’/ Historike në SHBA, Dhoma e Përfaqësuesve voton pro inkriminimit të presidentit për të dytën herë! Trump: Qesharake


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?×

Lajmi i fundit

John

Fotolajm/ E rrallë, zbardhet nga dëbora shkretëtira e Saharasë! Temperaturat zbresin deri në -2 gradë celsius