Foto ku Plaurent Dervishaj, kunati i Lul Berishës, kërkohet ndërkombëtarisht

Lul Berisha dhe kunati i tij Plaurent Dervishaj janë të shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në dy atentatet e bujshme ku humbën jetën Klodian Saliu dhe Vajdin Lamaj. Në foton e Plaurent Dervishajt  që kërkohet ndërkombëtarisht akuzohet për grup të strukturuar kriminal, vrasje me paramendim dhe armëmbajtje të armëve dhe municioneve luftarake.

Plaurent Dervishaj në kerkim nderkombetar


Lajmi kryesor:

'Asgjë nuk harrohet'/ Rrëfehet i penduari, SPAK zbardh vrasjet e Vajdin Lamajt dhe Klodian Saliut! Urdhër arreste për Emiljano Shullazin, Lul Berishën dhe 5 bashkëpunëtorë


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Mungesat e Gjykatës së Lartë pengojnë plotësimin e Gjykatës Kushtetuese