FOTO LAJM/ Kriporja e Nartës merr ngjyrë rozë, publikohen pamjet mahnitëse

Kriporja e Nartës

Pamje mahnitëse publikohen nga Kriporja e Nartës, pak kilometra larg nga qyteti bregdetar i Vlorës me kontraste ngjyrash në portokalli dhe rozë.

Uji në hapësirat për prodhimin e kripës në periudhën shtator-tetor merr ngjyrë rozë duke krijuar imazhe të mahnitshme.  Në Kriporen e Nartës kur thahet uji, ngelet vetëm kripa, një nga produktet më të domosdoshme në kuzhinë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ilir: 07/09/2020 11:27

  Bojn kripen e KUQE dhe e shesin per krip Himalaje se eshte shum me shtrenjt ne treg!

  Përgjigju
 • Tirona: 06/09/2020 17:12

  Pasurite Natyrore qe zoti jua dhuron njerezimit duhet ti administroje shteti ,fitohen miliona leke nga kjo pasuri e cila do te ndihmonte shume buxhetin e shtetit, keto te ardhura kursesi nuk duhet ti perfitoje privati ,se eshte nje pasuri e te gjithe shtetasve.Nje brez i ri politikanes qe po vijne dhe qe do te largojne pergjithmone kete klase politike hajdute qe punon kundra shtetasve te saj,duhet patjeter qe kete pasuri natyrore te dhuruar nga zoti ta shtetezojne.OFL dhe SPAKU duhet te veprojne ndaj pronarve te kesaj pasurie natyrore, se si Ata e kane bere prone te tyre.

  Përgjigju
  • k3055: 01/05/2021 08:26

   Mos flisni kot se na hapet barkun me injorancen qe keni. Kripa i ka paguar miliarda leke taksa shtetit shqiptar qe kur ka filluar aktivitetin si privat, me perpara ishte nje germadhe dhe ashtu do ngelej. Dhe mbiemri ne fjale qe permendet ketu po mban me buke dhjetra familje ne Vlore me punesime te rregullta.

 • Kreshnik Çipi: 06/09/2020 14:14

  Kriporen e Vlorës një pasuri kombëtare e ndërtuar me gjakun e qindra mijëra punëtorëve, e privatizuan(vlerë qesharake) një bande grabitësish me mbiemër Çipi bashkë banditin tjetër të PD ÇIM BABASI. MOS E GËZOFSHI NË BREZA, ZOTI JUA DHENTE ATY KU JU DHEMB ME SHUME O HAJDUTËR.

  Përgjigju
  • SaltBae: 27/09/2020 14:25

   Kriporja eshte marr me koncesion dhe ti nuk e ke idene se sa perfitim ka shteti dhe sa miliona euro jane investuar per te sjell teknologjine e fundit per prodhimin e kripes ne menyre qe ti dhe familja jote mos te hani krip me ujra te zeza por nje kripe cilesore qe eksportohet ne te gjithe europen. Mendimin tend mos e shpreh duke perdorur nje emer qe nuk te perket. Kalofsh mire. Po do te ballafaqohesh ose po ke ndonje ankesë mund te vish kur te duash ta flasim nga afer.

 • Sondazhi i ditës:

  Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Delvinë/ Shpërthen pusi i naftës, përhapja e erës së rëndë të gazit alarmon banorët