VIDEO/ Darkë me Mitsotakis, Rama: Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë

Kryeministri Edi Rama ka qenë për një vizitë në Greqi, ku ka takuar edhe kryeministrin e këtij vendi, Kyriakos Mitsotakis.

Sipas fotove të publikuara, ata kanë konsumuar edhe një darkë së bashku. Rama ka qenë në Athinë në cilësinë e e kryetarit të OSBE për një konferencë të forumit të revistës Prestigjioze "The Economist” e cila në fokus do të ketë zhvillimin ekonomik, sfidat e rajonit dhe integrimit europian.

"Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij.

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve", shkruan Rama në rrjetin e tij social.

1600199734_ramagreqi.jpg

Edi Rama dhe Kyriakos Mitsotakis

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

 • Vari bidonat: 16/09/2020 03:22

  Car darke mer hec e kthehu ntirane se a tu bo nami

  Përgjigju
 • Dule greku: 15/09/2020 22:04

  Nuk me more mua darka eshte me helm

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Taksa e sheshtë 9 %', Basha: Programi ynë synon të ndihmojë shtresën e mesme! Do jetë shtylla e ekonomisë