FOTO/ Nisin polemikat për Botërorin! Alkooli ndalohet për tifozët, presidenti i FIFA fotografohet me shishe 'të dyshimtë' në stadium gjatë ndeshjes hapëse

FOTO/ Nisin polemikat për Botërorin! Alkooli ndalohet për tifozët, presidenti i FIFA fotografohet me shishe 'të dyshimtë' në stadium gjatë ndeshjes hapëse

Kreu i FIFA

Në Botërorin e Katarit ndalohet alkooli në stadium dhe rreth impianteve, teksa tifozët kanë protestuar edhe në ndeshjen hapëse, atë që Ekuadori fitoi 0-2 me të zotët e shtëpisë. Në Poloni, "tvpsport" ka publikuar një foto nga zona VIP në të cilën duket një shishe "e dyshimtë" dhe e mbuluar pranë kreut të FIFA, Gianni Infantino. Polemikat janë ndezur në rrjetet sociale, teksa thuhet se mund të jetë alkool. Edhe më herët medie të ndryshme kanë bërë me dije se pijet alkoolike mund të lejoheshin në zonën VIP por jo për tifozët.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Futbolli në festë, Botërori nis rrugëtimin mes fishekzjarreve dhe një ceremonie madhështore! Ekuadori fiton me 2 gola ndaj të zotëve të shtëpisë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Zheni Gjergji dhe Albana Vokshi reagojnë për skandalin tek Onkologjiku: Prangat duhet të kërcasin lart! Prokuroria të shkojë në zemrën e korrupsionit

Zheni Gjergji dhe Albana Vokshi reagojnë për skandalin tek Onkologjiku: Prangat duhet të kërcasin lart! Prokuroria të shkojë në zemrën e korrupsionit