FOTO/ Punimet për mbikalimin e Shkozës, ARRSH njofton devijimin e trafikut! Ja si do të qarkullojnë mjetet nga data 6-12 mars

FOTO/ Punimet për mbikalimin e Shkozës, ARRSH njofton devijimin e trafikut! Ja si do të qarkullojnë mjetet nga data 6-12 mars

Foto nga devijimi i trafikut

ARRSH ka njoftuar se do të devijohet trafiku nga data 6-12 mars për shkak të punimeve për mbikalimin e Shkozës. Në këto ditë do të vendosen trarët, ndaj trafiku që vjen nga rrethi i Shkozës drejt Farkës do devijohet në rrugën "Ali Shefqeti" si dhe trafiku që vjen nga Farka drejt Tiranës (nga Unaza) do devijohet në rrugën e vjetër të Farkës

Njoftimi i plotë i ARRSH

Në kuadër të zbatimit të projektit në Unazën Lindore Loti 3 - në datën 6 mars deri më 12 mars do të kryhen punimet e fundit për ndërtimin e mbikalimit të Shkozës, ku do të bëhet montimi i trarëve të këtij mbikalimi.

Për kryerjen e këtyre punimeve do të bëhet devijimi i trafikut sipas Planit të Menaxhimit të Trafikut:

Trafiku që vjen nga rrethrrotullimi i Shkozës në drejtim të Farkës do të devijohet në drejtim të rrugës "Ali Shefqeti".

Trafiku që vjen nga Farka në drejtim të Tiranës (nëpërmjet Unazës) do të devijohet në rrugën e vjetër të Farkës .

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka marrë të gjitha masat për kufizimin e kantierit ku do të kryhen punimet, si dhe vendosjen e sinjalistikës provizore për të orientuar përdoruesit e rrugës.

Kërkojmë mirëkuptimin e banorëve dhe përdoruesve të rrugës për këto ndërhyrje që po kryhen në këtë aks deri në përfundimin e plotë të këtij projekti.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Kina dhe Rusia, stërvitje të përbashkëta detare

Lufta në Ukrainë/ Kina dhe Rusia, stërvitje të përbashkëta detare