Foto/ Rindërtimi i shkollave nga buxheti i shtetit me standardet europiane

Kryeministri Rama bëri të ditur se 143 shkolla të reja me standarde europiane do të jenë gati brenda vitit 2021, në vend të godinave të goditura nga fatkeqësia e fundvitit 2019.

“Kënaqësi e madhe dalja mbi kuotën zero e projekteve të financuara nga buxheti i shtetit për Rindërtimin e Shkollave. 26 nëntori i shkuar i la pa strehë mësimore fëmijët e mësuesit e shkollës “Kajo Karafili” të Maminasit, por në 26 nëntorin që po vjen, ata do të hyjnë në një shkollë të re, me kushte optimale, e pakrahasueshme me të vjetrën dhe pa dallim nga shkollat nëntëvjeçare të komunave kudo në Europë”, shkruan Rama.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

  • Thoti: 14/08/2020 12:29

    Shumë bukur..,sa më shumë Shkolla ,sa më shumë dije!!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte