‘Foto sa një mijë emocione’, banorët e ‘5 majit’ i japin ‘lamtumirën’ e fundit shtëpive dhe momenteve që jetuan brenda tyre! Disa të mpirë e disa shpërthyes, lotët nuk i mban asnjë

‘Foto sa një mijë emocione’, banorët e ‘5 majit’ i japin ‘lamtumirën’ e fundit shtëpive dhe momenteve që jetuan brenda tyre! Disa të mpirë e disa shpërthyes, lotët nuk i mban asnjë

Të mpirë, një burrë edhe një grua kanë ngulur sytë mbi shtëpinë e tyre e cila po shembet bashkë me momentet që kanë jetuar brenda saj dhe ëndrrat që kanë ndërtuar.

Një tjetër zgjedh të derdhë disa lot në fshehtësi, duke përjetuar dhimbjen e shkatërrimit të mundeve të saj shumëvjeçare, e vetme. Banore të tjera shpërthejnë me ngashërime, teksa pranë tyre ndodhen familjarët për t’i dhënë zemër. Sot lotët nuk i mbajnë as burrat, të gjithë po qajnë.

Foto që flasim sa një mijë fjalë.

 


Lajmi kryesor:

Shemben 12 shtëpi tek ‘5 Maji’/ Banorët përplasen me policinë, hedhin shashka dhe qëllojnë me gurë në drejtim të efektivëve! Policia hedh gazlotsjellës dhe shoqëron 3 banorë (VIDEO)


Ora 08:58
‘Foto sa një mijë emocione’, banorët e ‘5 majit’ i japin ‘lamtumirën’ e fundit shtëpive dhe momenteve që jetuan brenda tyre! Disa të mpirë e disa shpërthyes, lotët nuk i mban asnjë
J.GJ./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Suedia dhe Finlanda në NATO, pikat e marrëveshjes që bindën Ergogan të heq veton: Ekstradimi i ‘terroristëve’ kurdë dhe heqja e kufizimeve ndaj Turqisë për eksportet e armëve