FOTO/ Shfaqja e modës surrealiste e Viktor & Rolf në Paris na la ‘gojëhapur’, modelet ekspozojnë fustane me kokë poshtë dhe anash

FOTO/ Shfaqja e modës surrealiste e Viktor & Rolf në Paris na la ‘gojëhapur’, modelet ekspozojnë fustane me kokë poshtë dhe anash

Modelja e shfaqjes së modës, Viktor & Rolf

Java e modës së lartë në Paris është në lulëzim të plotë me shfaqje dramatike në pistë dhe pamje surrealiste, luksoze të veshura nga A-Listers në rreshtin e parë. Të mërkurën, labeli Viktor & Rolf, e ktheu modën me plot kuptimin e fjalës me kokë poshtë.

Në shfaqjen Pranverë-Verë 2023, modelet ecën në pistë me fustane princeshash prej tyli dhe fustane me shumë nivele që ktheheshin në çdo drejtim. Bode bën rroba të shekullit të 20-të për njerëzit e shekullit të 21-të

Disa nga fustanet ishin të veshura horizontalisht ose në një diagonale, duke zbuluar të brendshmet korse në tone neutrale, një modele ecte me një fustan tërësisht të përmbysur, buzën që i errësonte fytyrën dhe këmbët i dilnin nga dekolteja. Një tjetër ecte pranë fustanit të saj, ngjitur në ije.

Shfaqja e çuditshme ishte një vepër ndërtimi, me çdo veshje që sfidonte gravitetin që mbetej në vend. Imazhet nga emisioni u përhapën shpejt në mediat sociale, me komentuesit që e quajtën atë "absurd" dhe "të çmendur".

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të gjithë të arrestuarit në Banjskë, shtetas të Serbisë

Prokuroria e Kosovës e konfirmon: Të gjithë të arrestuarit në Banjskë, shtetas të Serbisë