VIDEO/ Shi dhe breshër në njësinë administrative Leskovik, ja dëmet në bujqësi

Këto janë pamjet nga shiu i pasdites së sotme shoqëruar me breshër në fshatrat Sotirë dhe Gërmenj të njësisë administrative Leskovik.

Nuk dihet nëse ka dëme në bujqësi, në drufrutorë apo në kultura të tjera bujqësore por do të jenë specialistët ata që do të evidentojnë në vijim nëse ky breshër ka sjellë dëme.

Drufrutorët si kumbulla apo qershia janë më të ndjeshme nga përkeqësimi i motit në këtë periudhë gjithsesi do të jenë grupet e punës ato që do të evidentojnë dëmet në terren.

K.M//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë

Bebe Rexha ka një përgjigje për ata që e quajnë të shëndoshë