FOTO/ Transformohet blloku i banimit në zonën e 'Frigoriferit' në Tiranë

TIRANE - Blloku i banimit në zonën e “Frigoriferit” në lagjen “Besa” në kryeqytet është rehabilituar plotësisht. Falë investimit të Bashkisë së Tiranës, banorët e kësaj zone kanë tashmë edhe infrastrukturën e duhur për të pasur një jetë dinjitoze në kryeqytet. 

Në këtë bllok banimi janë ndërtuar rrugët lidhëse, si dhe është kryer sistemimi i kanalizimeve të ujërave të zeza.

Sakaq, pas punimeve nëntokësore dhe ndërtimit të trotuareve, radha i ka ardhur edhe asfaltit e ndriçimit.

Ajo çka bie në sy në gjithë zonën e “Frigoriferit” është edhe sistemi i murëve rrethuese të banesave, të cilët janë zëvendësuar me mure dhe kangjella dekorativë, të cilat përmirësojnë anën estetike dhe rrisin vlerën e pronës.

Investime të tilla do të vazhdojnë edhe në lagje të tjera të kryeqytetit, në mënyrë që asfalti dhe shërbimet e Bashkisë së Tiranës të merren nga çdo qytetar.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se në mars do të ketë një datë konkrete për çeljen e negociatave Shqipëri-BE?

Komento

Komente

 • vera: 24/07/2019 00:18

  SHTRON RRUGEN ,,,POR RRUGA NUK KA TROTUAR SE KU ECIN NJEREZIT NE KEMBE E DI ERION KUNGULLI,,..///

  Përgjigju
  • Une: 27/07/2019 21:03

   TI JO-KUNGULL EDHE KA TROTUAR 60 CM DHE ESHTE DHURUAR NGA BANORET . NUK ESHTE KOMPENSUAR ASGJE .DO JAPESH TI CA LEKE PER TROTUAR.....