VIDEO/ Ushtarët izraelitë lidhin në kofanon e xhipit palestinezin e plagosur

VIDEO/ Ushtarët izraelitë lidhin në kofanon e xhipit palestinezin e plagosur

Foto ilustruese

Një rast torture nga forcat izraelite është regjistruar nga kamerat në Cisjordani.

Në pamjet të cilat nga dita e djeshme janë bërë virale në mediat ndërkombëtare duket se si ushtria izraelite kanë lidhur në kofanon e automjetit ushtarak një palestinez të plagosur, i quajtur Mujahed Azmi.

Sipas ushtrisë izraelite, Azmi kishte qëlluar me armë zjarri kundrejt ushtarëve dhe këta të fundit e kishin plagosur dhe më pas marrë me vete.

Ndërsa sipas Al Jazeera, kur familja kërkoi një ambulancë, ushtarakët morën Azmiun, e lidhën në kofanon e makinës së tyre dhe u larguan.

Abdulraouf Mustafa, shoferi i ambulancës, tha se ushtarët izraelitë refuzuan t'ua dorëzonin Azmin.

1719160336_izrael.jpg

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ai: 23/06/2024 19:52

    Kjo eshte fytyra e vertete e izraelit. Nje e mbijetuar e holokausti u kritiku pse nuk po flet per gjithe ato femije te varfer te vrare nga izraeli u be nje zhurme aq sa ajo qe e kritikoj ju kerkua te jepte doreheqjen dhe ti kerkonte falje publike dhe shume me teper IMAGJINONI SE KU JEMI DHE CAR BOHET DHE KJO ESHTE E PAKTA E ASAJ IZRAELI BEN NE GAZA DHE BREGUN DHE VETEM FJALET DO TA HETOJME PO KUSH DO TA HETOJ PO IZRAELI .......

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Nisma e Kuvendit/ Nënkomision për të audituar punën dhe financat e KLSH! Do të jetë me bashkëdrejtim

Nisma e Kuvendit/ Nënkomision për të audituar punën dhe financat e KLSH! Do të jetë me bashkëdrejtim