FOTO/21 vite ''evolucion'' i PD-së së Sali Berishës sa herë është në opozitë: nga antitanku në shtizë

Të shohësh dy foto në kohë të ndryshme të Partisë Demokratike të udhëhequr nga Sali Berisha është mbresëlënëse. Fotoja e 14 shtatorit 1998, kur protestues dhe militantë të PD-së në opozitë sulmuan me antitank selinë e Qeverisë, dhe fotoja e vetëm një viti më parë, kur Partia Demokratike, sërish në opozitë mori një sërë protestash me qëllim rimarrjen e pushtetit. Ndryshimi? Nga antitanku, në sulm me shtizë pas 21 vjetëve, dhe me të njëjtin qëllim: Marrjen e pushtetit.

Cdo gjë mund të thuhet për Partinë Demokratike, por njëra është tashmë e qartë: Nuk ka durimin të presë zgjedhje për të marrë pushtetin nga populli. Me antitank apo me shtizë, e kërkon pushtetin me të gjitha mjetet në dispoizicion. Cila do të jetë fotoja e ardhshme? Supozimet mund të jenë nga më të ndryshmet. Dikush sygjeron një palë shtiza për triko që lideri i saj historik, Sali Berisha, të thurë netëve të dimrit para oxhakut në vilën gjigande të Gjirit të Lalëzit, gjithë ëndrrat për ardhjen në krye të gjithë Shqipërisë. Dikush tjetër sygjeron mjete të tjera për drejtuesin Lulzim Basha. Fantazitë e fotos së ardhshme të sulmit të PD-së janë nga më të ndryshmet.

 • Sondazhi i ditës:

  Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

 • Cubi: 15/09/2020 11:08

  Neokomunisti sali qeni ka mesuar ne menyr te shkelqyer teorin e marksizem leninizmit. Aty e ka mendjen edhe sot 23 vjetesh tek revolucioni. Ca presim tjeter prej shqupit

  Përgjigju
 • drejtesia: 15/09/2020 09:52

  Mbeshtetesit tipike te Sali shpellarit.shumica jane akoma me shtize. Kurse ata qe kane vjedh e kane ngrene nga sahani i Saliut kane blere Gucci, Versaqe e vila ne Rolling hills, po era e qelbet dhe syrrati e koka me gunga i dallohen pavaresisht lekeve

  Përgjigju
 • Taulant: 15/09/2020 08:12

  Gjithe mendjengushtet dhe primitivet jane militante te PD-se. Nese fiton PD keta i gjen ne rangje shefash dhe drejtoresh qe bejne veç raprezalje politike ndaj administrates publike.

  Përgjigju
 • Tosi: 15/09/2020 06:42

  Shikoni cfare monstrash, cfare Sali Lusher , cfare Muli Horrer, cfare Sahit dollapesh, Cfare Strazosh perbejne opoziten rrugore, a nuk ngjajne si shpellare te ardhur nga Dragobia, shikojini mire foton , dhe keta bandite te komanduar nga Flamur Herman Geringu dogjen dhe deren e kryeministrise duke bere aktin me te shemtuar ne histori per te cilen populli do i denoje rende duke i lene ne opozite dhe 8 vjete te tjera derisa jo force te pastrohet nga Sali Lushet, Muli horret, Klevis krricerit e faros, Babalet salianji etj horra qe e kane ulur pertoke imazhim e kesaj force . A ka skene me te turpeshme se kjo me shtize, se djeg'ja e deres se kryeministrise. E po mesojeni kjo do ju kushtoje rende ashtu sikur bllokimi i Unazes per nje vit nga Krrici i faros.

  Përgjigju
 • Moderne: 15/09/2020 01:41

  Shum gjetje e bukur ky artikull

  Përgjigju
 • Albblog: 14/09/2020 23:18

  Nuk behet shqiperia me pd-në.... kushdo qe voton pd-ne eshte sikur bën vetevrasje

  Përgjigju
 • drejtesia: 14/09/2020 18:07

  Sali kafsha shporru o kafshe nga Shqiperia!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Paloka për votimin e kandidatëve në Dibër: Angazhim i madh! Hapi i parë për rrëzimin e Ramës