FOTOLAJM/ ‘Çështje familjare’, Alex Soros publikon foton krah Ramës dhe Lindës nga Forumi i Paqes në Paris

FOTOLAJM/ ‘Çështje familjare’, Alex Soros publikon foton krah Ramës dhe Lindës nga Forumi i Paqes në Paris

Rama me Alex Soros dhe Lindën

Mes liderëve botërorë e rajonalë, përfaqësues të organizatave të rëndësishme dhe njerëz të biznesit, në Forumin e Paqes që u mbajt dje (10 nëntor) në Paris ishte edhe Alex Soros. Ky i fundit ka ndarë edhe një foto krah kryeministrit Rama dhe bashkëshortes së tij Lindës.

“Çështje familjare në Élysée”, shkruan djali i filantropit George Soros krah fotografisë me çiftin kryeministror të Shqipërisë, ndërsa Rama dhe Linda pozojnë të qeshur, gjithashtu.

Djali i filantropit hungarezo-amerikan shfaqet shpesh në takime të këtij niveli që lidhen me çështjet botërore, por edhe ato rajonale. Ai është shfaqur shpesh krah kryeministrit Edi Rama dhe liderëve të tjerë të rajonit tonë, kryesisht ata që merrnin pjesë në Ballkanin e Hapur.

Forumi i Paqes në Paris është një platformë e krijuar në Mars 2018 që pret çdo vit liderët botërorë dhe krerët e organizatave ndërkombëtare, si dhe liderë nga shoqëria civile dhe sektorë privatë e mijëra individë nga e gjithë bota, për krijimin e formave të veprimit kolektiv.

Në një botë që kërkon më shumë veprime kolektive, Forumi i Paqes në Paris është një platformë e hapur për të gjithë liderët që kërkojnë të zhvillojnë koordinim, rregulla dhe kapacitete që u përgjigjen problemeve globale.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arbërori: 11/11/2023 11:38

    Do të mbesin kockat ty dhe ati zagarit në Kosovë Trepçen kurr nuk do e merrni o kriminel fashist!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Shpërthimi me 2 të vdekur në Lushnjë, 3 të plagosur ende spital, mes tyre dhe deputeti i PS! Sefa: Nesër nis verifikimi për dëmet në banesa e biznese

Shpërthimi me 2 të vdekur në Lushnjë, 3 të plagosur ende spital, mes tyre dhe deputeti i PS! Sefa: Nesër nis verifikimi për dëmet në banesa e biznese