FOTOLAJM/ Makinat e policisë me kamera te fenelinat, salla operative ndjek live operacionet e efektivëve

Me rreth të kuq kamerat e vendosura në makinën e policisë

Tashmë operacionet kundër krimit dhe çështjet e trafikut në rrugë do të ndiqen live nga salla operative e Policisë së Shtetit. Kjo vjen përmes risisë në makina e policisë ku në fenelinat e saj janë vendosur kamera.

Në foton e makinë së policisë që sjell Report Tv janë 4 kamera të vendosura në fenelinat e makinës.

Nuk dihet ende numri i saktë i makinave që do të jenë me kamera, ndërsa policia po sofistikohet me mjetet e saj ku pak më para u prezantuan dhe makinat inteligjente për monitorimin e shkeljeve të qarkullimit rrugo të mjeteve, ku gjoba shoferëve do u dërgohet në shtëpi.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Skoda & Chevrolet & Wolsavagen: 19/10/2021 19:59

  Ju s'dini nje gje , qe te gjitha makinat jane me qera Dhe paguhet ne muaj per nje makine sa c'ben makine ta blesh te re!!! Dhe kto aksesoret jane tender shtese.. Imgjnoni ca behet me leket!!!

  Përgjigju
 • Trikotazhi: 19/10/2021 19:12

  SHTET PA BYTH. DUAN TE MARIN SATELIT KUR POPULLI SKA BUK,UJE,RRUGE ,SHKOLLA, CERDHE. I VEJN KAMERA POLICIT E NUK I JAPIN RROGEN E LEKET E USHQIMEVE DHE OREVE SHTES... THJESHT TENDER PER TE VJEDH 40%...

  Përgjigju
 • Mondi: 19/10/2021 17:02

  Po si kshu mer plak, jemi nder vetmet vende nbote qe skemi monitorim territori dhe kto i vejne kamera makinave!!! Po kamerat e trupit nga shkune?? Sajmir Tahiri vuni me detyrim paisjen e bizneseve me kamera monitorimi dhe si detyrim qendron akoma edhe pse antiligjor, por qe asnji se rrujti me i kujtu ish ministrit dhe atyre pasardhes se MONITORIMI I TERRITORIT ME KAMERA ESHTE NJI PIKE NGA OBLIGIMET E BASHKIMIT EUROPIAN MBI SIGURINE DHE RENDIN

  Përgjigju
  • @Mondi: 20/10/2021 09:53

   Kamerat e trupit i ka marre Sajmiri per nevoja personale hahahaha se kupton ti qe drejtues te rinj dhe avaz i vjeter. Drejtori i ri po riciklom te njejtet njerez qe kane inkriminuar policine e shtetit. Jane kthyer si Cosa Nostra.

 • Vlore: 19/10/2021 15:31

  MOS jane si kamerat e trupit qe sdihet nga kane perfunduar

  Përgjigju
  • A. N.: 19/10/2021 16:02

   Mos harro qe gjeja me e rendesishme eshte ti jepet tenderi dikujt.

 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

E rëndë në Pogradec/ 46-vjeçarja del nga spitali, sapo shkon në shtëpi ndërron jetë