FOTOLAJM/ Dua Lipa me pasaportë shqiptare, çmendet Instagrami bëjnë “like” 4.800.000 përdorues, dyfish nga zakonisht

FOTOLAJM/ Dua Lipa me pasaportë shqiptare, çmendet Instagrami bëjnë “like” 4.800.000 përdorues, dyfish nga zakonisht

Dua Lipa

Dua Lipa me pasaportën e re shqiptare ka marrë “çmendurisht” zemrat e ndjekësve të saj në Instragram, të cilët janë mbi 80 milionë në mbarë botën, duke e renditur Duan si artisten më të ndjekur të kohëve tona.
Zakonisht postimet e saj “rrëmbejnë” 2 milionë pëlqime, por postimi me pasaportën shqiptare nga Presidenca e Shqipërisë në Tiranë çmendën rrjetin duke çuar në 4.865.463, pra dyfish.
Këngëtarja shqiptare me origjinë nga Kosova u betua si shtetësja më e re e Shqipërisë dhe tashmë është një nga ambasadoret më të famshme dhe më të çmuara të vlerave dhe bukurisë shqiptare në botë.

Postimi në Instagram


Lajmi kryesor:

Daily Mail: Dua Lipa, artistja që po u jep famë shqiptarëve në mbarë botën! Mediat botërore: Theu rekordin botëror me 200 mijë njerëz në koncertin në Tiranë (FOTO)


A.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Ukraina sanksione kundër 182 kompanive ruse e bjelloruse! Zelensky: Pronat e tyre do të përdoren për mbrojtjen tonë

Ukraina sanksione kundër 182 kompanive ruse e bjelloruse! Zelensky: Pronat e tyre do të përdoren për mbrojtjen tonë