FOTOLAJM/ Nuk është gomisteri, por gomat e gjetura në fund të detit në Himarë

Gomat e gjetura në fund të detit në Himarë

VLORË- Teksa shikon fotot e një grumbulli me goma, në përshtypje të parë të duket diçka e zakonshme nga një gomisteri, por fatkeqësisht vijnë nga fundi i detit në Himarë, duke ngritur alarmin për një katastrofë mjedisore.

Kjo është Himara tjetër, ajo që nuk shohim kur zgjedhim që të pushojmë pranë kaltërsisë së bregdetit shqiptar në jug, e që sot na doli në pah falë një aksioni mjedisor vullnetar "Nisma e Luleve" dhe "Spiranca Diving Center".

Si kanë përfunduar ato goma në det, kush i ka hedhur, janë disa pyetje që fatkeqësisht është e vështirë për t'iu dhënë një përgjigje, por është e trishtë kur mendon që fund të detit gjendet "thesare" të tilla.

Gomat e gjetura në fund të detit në Himarë

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Pandi: 02/10/2021 19:55

  Bravo per keta cuna dhe turp tu vije peshkatarve qe e mbushen detin me goma.duhen gjoba te renda per kedo qe ndot bregdetin shiptar.

  Përgjigju
 • Ylli: 02/10/2021 12:55

  Nje bravo per aktivistet,,,,mos e lini kete projekt te bukur ,,ta pastrojne bregun e detit nga keta maskarenj qe na e myosin dhe shemtojne. ...

  Përgjigju
 • Sunit hesapi: 02/10/2021 12:00

  Sunitet myslymon kane qef vetem pisllek zhul miserje dhe prerje duresh

  Përgjigju
 • Tutu: 02/10/2021 07:41

  Po ate me brek te bardha bashke me gomat e kane gjetur..?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nën madhështinë e dëborës, pamjet pikoreske që të ofron Vermoshi (FOTO)