VIDEOLAJM/ Presidenti gjerman në Varrezat e Dëshmorëve, nderon të rënët shqiptarë në luftë

 

Presidenti i Republikës Federale së Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, ka nderuar gjatë vizitës së tij sot në Tiranë të gjithë ata që kanë dhënë jetën për Shqipërinë. Ai ka vendosur kurore me lule në memorialin e Dëshmorëve të Kombit “Nënë Shqipëri”.


Lajmi kryesor:

Një president gjerman pas 27 vitesh në Tiranë, Steinmeier takon Begajn dhe mban fjalim në Kuvend: Zemra juaj rreh dhe jeton me Evropën, vijoni këtë rrugë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?



×

Lajmi i fundit

Kush është shqiptarja që shoqëroi Spiropalin në tapetin e kuq në konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës

Kush është shqiptarja që shoqëroi Spiropalin në tapetin e kuq në konferencën e nivelit të lartë për Rimëkëmbjen e Ukrainës