VIDEOLAJM/ Ulur këmbëkryq në mes të rrugës, protestuesit në Rinas edhe me raki me vete

 

Të ulur në mes të rrugës këmbëkryq, protestuesit në Rinas ja kanë shtruar me raki. Sikurse mund të shihet edhe në video, pija është futur në një bidon uji me të cilën mbushën gota dhe i shpërndanë.  

“Protestojmë se na ka mbaruar rakia, prandaj kemi dalë”, dëgjohet të thotë njëri prej tyre me ironi. 


Lajmi kryesor:

Banorët e Rinasit sërish në protestë, bllokojnë rrugën! Ndërhyn FNSH dhe i largon me forcë! ARRSH: Të përdorin rrugicat në zonë, pas sezonit turistik gjejmë zgjidhje përfundimtare


/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Aksident në aksin Durrës- Kavajë! Makina thyen barrierat anësore të rrugës, shkak parakalim i gabuar, 2 të lënduar (VIDEO)