FOTOLAJM/ Ushtarët turq të NATO-s drejt Prishtinës, do shkojnë në Kosovë si forcë shtesë pas tensioneve në Veri

FOTOLAJM/ Ushtarët turq të NATO-s drejt Prishtinës, do shkojnë në Kosovë si forcë shtesë pas tensioneve në Veri

Ushtarët e NATO-s në bordin e avionit

Turqia ka përfunduar vendosjen e trupave shtesë në Kosovë me kërkesë të Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s pas tensioneve të fundit në veri të Kosovës.

Fotografia tregon trupën turke të komandos së 65-të të Brigadës së mekanizuar të këmbësorisë në bordin e avionit që po i transferon në Prishtinë me kërkesë të NATO-s. Ata janë të ulur në avion ndërsa po shkojnë për në Kosovë.

Atje do t’i shtohen forcave të Kosovës pas tensioneve të fundit me Serbisë.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Igor: 08/06/2023 07:16

    Ska nevoj qe nato te dergoj ushtare ne Kosove kur nga ana tjeter eshte vendosur qe Albin Kurti tja kthen Kosoven Serbise keshtu eshte biseduar ne mes Amerikes dhe Vucicit dhe keshtu Vucici dote mari pjese ne sanksionet kunder Rusise ,Turqia nuk dergon ushtrine per mbrojtjen e Shqiptareve por per ti bere presion Kosoves qe te ndegjoj planin e Amerikaneve qe ta dorezoj Kosoven.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

EMRI/ Kreu pesë vjedhje nga korriku në shtator, arrestohet 30-vjeçari në Berat! Ishte shpallur në kërkim nga policia

EMRI/ Kreu pesë vjedhje nga korriku në shtator, arrestohet 30-vjeçari në Berat! Ishte shpallur në kërkim nga policia