FOTOLAJM/Me qindra afgan evakuohen nga avioni ushtarak amerikan

 Foto e afganëve të evakuuar nga forcat amerikane në bordin e një avioni ushtarak.

Në aeroportin e Kabulit dy ditët e fundit po mbizotëron kaosi dhe paniku, ku me mijëra afgan janë filmuar në avion për t'u larguar nga vendi pas marrjes së Afganistanit nga talebanët. Në një foto shfaqet një moment i evakuimit të qindra afganëve përmes një avioni ushtarak amerikan. Në foton që po bën xhiron e botës shihen qindra afganë të grumbulluar në një avion ushtarak amerikan, i cili kishte 640 pasagjerë në bord, në një kohë kur kapacitetet e  tij ishin për 188 pasagjerë.


Lajmi kryesor:

Talebanët 'pushtojnë' Afganistanin, Biden: Nuk kanë pse të vdesin amerikanët, kur vetë afganët nuk luftuan për shtetin e tyre! Ne shkuam atje të luftonim terrorizmin


I.K./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Alizoti: As Basha, as Berisha nuk e sjellin PD në pushtet! Nuk shkoj te asnjë Kuvend