FOTOT/ Drejt përfundimit sheshi i ri në Laprakë, Bashkia ndërton fusha sportive dhe kënde lojërash

Foto nga sheshi i ri rekreativ në Laprakë

TIRANË- Drejt përfundimit sheshi i ri rekreativ në Laprakë! Punimet në këndin e ri dhe dy fushat sportive gati po mbarojnë, ndërsa tashmë janë montuar dhe lodrat në shesh, që siç duket të vegjlit nuk u kanë rezistuar dot!

Prej 5 vitesh Bashkia e Tiranës ka nisur projektin e ndërtimit të këndeve të lojërave dhe të hapësirave çlodhëse në çdo lagje të kryeqytetit.

Çdo muaj, në kryeqytet është shtuar një kënd i ri lojërash, ndërkohë që paralelisht ka vijuar punën dhe për terrenet sportive si dhe për projektin e bibliotekave të lagjeve.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • mero: 02/04/2021 00:38

    PO fusha futbolli me bar per ne 30 vjecaret pse nuk ndertoni,,,...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Temperaturat ulen lehtë në mesditë, parashikimi i motit për sot