FOTOT/ Drejt përfundimit sheshi i ri në Laprakë, Bashkia ndërton fusha sportive dhe kënde lojërash

Foto nga sheshi i ri rekreativ në Laprakë

TIRANË- Drejt përfundimit sheshi i ri rekreativ në Laprakë! Punimet në këndin e ri dhe dy fushat sportive gati po mbarojnë, ndërsa tashmë janë montuar dhe lodrat në shesh, që siç duket të vegjlit nuk u kanë rezistuar dot!

Prej 5 vitesh Bashkia e Tiranës ka nisur projektin e ndërtimit të këndeve të lojërave dhe të hapësirave çlodhëse në çdo lagje të kryeqytetit.

Çdo muaj, në kryeqytet është shtuar një kënd i ri lojërash, ndërkohë që paralelisht ka vijuar punën dhe për terrenet sportive si dhe për projektin e bibliotekave të lagjeve.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rikrijoi portretin e Joe Biden me drithëra dhe fara, artisti për Report Tv: Doja ta falënderoja për mbështetjen! Person me vlera