FOTOT: Dua Lipa pushton kopertinën e revistës prestigjoze

FOTOT: Dua Lipa pushton kopertinën e revistës prestigjoze

Dua Lipa

Dua Lipa është përzgjedhur si “simbol” i revistës së famshme franceze për gratë “Elle” duke qenë pjesë e kopertinës së saj.

 Versioni i përmuajshëm për shpërndarje në gjithë botën, për muajin Maj ka një intervistë të gjatë të saj, ky ylli i muzikës Pop me origjinë shqiptare flet gjerësisht për jetën dhe sfidat e saj.

Vëmendje të madhe ka tërhequr ajo pjesë ku flet për Kosovën, vendin nga e ka origjinën familja e saj. Thotë se ndjehet shumë afër me këtë vend. Ka dëgjuar nga njerëzit e saj të afërt dhe miqtë për krimet e kohës së luftës, rrëfime të cilat i kanë hapur një horizont të ri në jetën e saj dhe e kanë bërë të ndjeshme edhe ndaj konflikteve aktuale nëpër botë, që u shkaktojnë vuajtje njerëzve. Dua Lipa është një mbështetëse e flaktë edhe e armëpushimit të menjëhershëm në Gaza.

28-vjeçarja flet edhe për albumin e ri “Radical Optimism” që pritet të publikohet po në Maj. Thotë se tek hitet e saj të rinj, ndikim kanë patur veçanërisht marrëdhëniet e saj të dashurisë vitet e fundit që kanë përfunduar herë-herë edhe shpejt, si ajo me regjisorin francez Roman Gavras. Kjo periudhë e ka ndihmuar atë për të reflektuar për jetën dhe për t’i bërë gjërat më mirë, si në karrierë ashtu edhe në marrëdhëniet me njerëzit.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

LIVE/ Përballja me Kroacinë në Euro 2024, Sylvinho dhe Gjimshiti konferencë për mediat (VIDEO)

LIVE/ Përballja me Kroacinë në Euro 2024, Sylvinho dhe Gjimshiti konferencë për mediat (VIDEO)