FOTO+VIDEO/ Parisi në ritmin e festave! Ndizen dritat e Krishtlindjeve në Champs Elysees

FOTO+VIDEO/ Parisi në ritmin e festave! Ndizen dritat e Krishtlindjeve në Champs Elysees

Momenti i ndezjes së dritave të Krishtlindjes në Francë

Krishtlindjet kanë mbërritur në Paris, pasi vendi hapi sezonin festiv me ceremoninë e ndriçimit në Champs-Élysées.

Dritat spektakolare të Krishtlindjeve të bulevardit u ndezën nga kryebashkiaku i Parisit Anne Hidalgo dhe presidenti i Komisionit Champs-Élysées Marc Jamet, duke u siguruar që dritat të jenë ‘miqësore’ me mjedisin.

Konkretisht, ai shpjegoi: “Konsumimi i energjisë i dritave në Champs Elysees është i barabartë me konsumin në një apartament me katër persona. Që nga viti 2007, ne kemi arritur të reduktojmë përdorimin tonë të energjisë elektrike me 98% duke ndryshuar proceset, pajisjet dhe furnizuesit” , raportojnë mediat e huaja.

Momenti i ndezjes së dritave të Krishtlindjes në Francë

Momenti i ndezjes së dritave të Krishtlindjes në Francë

 

 

S.S/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Pas kërcënimeve të Hamasit për pengjet, Izraeli bombardon jugun e Gazës

Pas kërcënimeve të Hamasit për pengjet, Izraeli bombardon jugun e Gazës