Franca na kthen 'borxhin', i vendosin Finlandës himnin e Shqipërisë para ndeshjes (VIDEO)

Franca duket se ka një problem të madh me njohjen e himneve të shteteve të tjera.

Mbeti në mendjen e të gjithëve ngatërresa që u bë para ndeshjes Francë-Shqipëri në kuadër të kualifikimeve të Kampinonatit Europian 2020, ku himni i Shqipërisë u ngatërrua dy herë, ku në vend të tij u intonua i Andorrës dhe Armenisë. Historia është përsëritur dhe këtë herë i është kthyer edhe 'borxhi'  Shqipërisë.

Në ndeshjen e futbollit të femrave mes Francës dhe Finlandës në 'Turneun e Francës', teksa finlandezet po prisnin himnin e tyre është luajtur i plotë himni i Shqipërisë.

Lojtaret e kuptuan gabimin dhe nisën të qeshnin me njëra-tjetrën.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

'Nëse lojtarët nuk dinë të shtyjnë topin në portë, nuk është faji im', Reja: Nëse jam unë problemi, presidenti të ma thotë

'Nëse lojtarët nuk dinë të shtyjnë topin në portë, nuk është faji im', Reja: Nëse jam unë problemi, presidenti të ma thotë