Francë, parandalohet një sulm terrorist ndaj myslimanëve dhe hebrenjve

Në Francë në kuadër të një hetimi disa mujor është shkatërruar një grup i së djathtës ektreme pasi ka planifikuar sulm terrorist ndaj myslimanëve dhe hebrenjve.

Sipas informacioneve 5 persona janë arrestuar mes periudhës shtator 2018-maj 2019.

Theksohet se hetimi ka filluar pasi në mesin e 5 personave ka qënë dhe një polic i arrestuar në 7 shtator  të vitit 2018.

Gjatë kontrollit të ushtruar në shtëpinë e policit janë gjetur kallashnikov, mjete shpërthyese, pushkë dhe armë.

 

 

 

A.AG/Shqiptarja.com
Komento