Francë, parandalohet një sulm terrorist ndaj myslimanëve dhe hebrenjve

Në Francë në kuadër të një hetimi disa mujor është shkatërruar një grup i së djathtës ektreme pasi ka planifikuar sulm terrorist ndaj myslimanëve dhe hebrenjve.

Sipas informacioneve 5 persona janë arrestuar mes periudhës shtator 2018-maj 2019.

Theksohet se hetimi ka filluar pasi në mesin e 5 personave ka qënë dhe një polic i arrestuar në 7 shtator  të vitit 2018.

Gjatë kontrollit të ushtruar në shtëpinë e policit janë gjetur kallashnikov, mjete shpërthyese, pushkë dhe armë.

 

 

 

A.AG/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Një ‘Pesë qershor Plus’ që përfaqëson të gjitha palët