France/ Vrau shqiptaren natën e Krishtlindjeve, prokurori kërkon 20 vite burg për autorin

France/ Vrau shqiptaren natën e Krishtlindjeve, prokurori kërkon 20 vite burg për autorin

Brunilda Kovaçi

PARIS- Ka dalë në gjyq 32 vjeçari i akuzuar për vrasjen e vajzës shqiptare që në Francë njihej si Olvia dhe shfrytëzohej për prostitucion. 37-vjeçarja, Brunilda Kovaçi Sadushi u gjet e pajetë më 25 dhjetor 2019 në një pyll larg qendrave të banuara në Mougins të Francës.

Autori pasi kishte kryer marrëdhënie seksuale me të në makinë natën e Krishtlindjes e mbyti.

Prokurori Anthony Carello kërkoi sot 20 vite burg duke përjashtuar faktin se kemi të bëjmë me një ‘përbindësh’ por ende nuk dihet motivi i këtij krimi të rëndë, shkruajnë mediat franceze.

Avokati thotë se klienti i tij ishte përdorues i steroideve. Autori u arrestua pas krimit pasi u zbulua nga kamerat.

Avokati kërkoi një dënim më të ulët. Edhe psikologu tha se autori ishte kthyer në një të burgosur model.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vendosja përpara drejtësisë e të kërkuarve ndërkombëtarisht, Rrumbullaku takohet me presidentin e Interpol

Vendosja përpara drejtësisë e të kërkuarve ndërkombëtarisht, Rrumbullaku takohet me presidentin e Interpol