Frikë për rezultatin kundër Dukës, shtyhen zgjedhjet për kryetarin e shoqatës rajonale të Shkodrës

Frikë për rezultatin kundër Dukës, shtyhen zgjedhjet për kryetarin e shoqatës rajonale të Shkodrës

Federata e futbollit vendos shtyrjen e procesit zgjedhor për kreun e Shoqatës Rajonale të Futbollit Shkodër. Me pretendimin e pandemisë zgjedhjet janë shtyrë vetëm pak orë para se ata të kryheshin, për shkak të frikës nga gara, duke qenë se u kuptua që votat nuk ishin në favor të kreut aktual të FSHF. Ashtu si ndodh zakonisht, gara nuk u lejua, për aq kohë sa rezultati nuk ishte i trukuar, duke garantuar fitore të sigurt të kandidatit të përcaktuar nga vetë federata. Aktualisht në krye të Shoqatës Rajonale të Shkodrës është trajneri i përfaqësueses së 19-vjeçarëve të Shqipërisë, Armando Cungu.

“Shoqata Rajonale e Futbollit Shkodër njofton opinionin publik se është marrë vendimi për të shtyrë për një moment të dytë procesin e zgjedhjes së Kryetarit, për shkak të situatës së krijuar nga Covid. Shoqata Rajonale e Futbollit Shkodër i ka komunikuar anëtarëve të saj se do të njoftohen në ditët e ardhshme për datën e re të zhvillimit të zgjedhjeve”, shkruhet në njoftimin që tregoi për shtyrjen e garës që sheh të luftojnë për postin e kryetarit kandidatët Lazër Matia dhe Kujtim Shaba, me këtë të fundit që ka akuzuar për parregullsi të procesit.

Kujtojmë se kryetarët e shoqatave rajonale janë ata që do votojnë në zgjedhjet për president dhe anëtarët e komitetit ekzekutiv të FSHF-së

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Vejvoda: Në Ballkan nuk do të ketë ndryshime, kushdo që të bëhet president i SHBA-së

Vejvoda: Në Ballkan nuk do të ketë ndryshime, kushdo që të bëhet president i SHBA-së